ukrainatov1.jpg

Директор Крижовачук Олег Петрович

Засноване на базі КСП в 1998 р., товариство з обмеженою відповідальністю «Україна» є найбільшим товаровиробником сільськогосподарської продукції в Підволочиському районі і одним з найбільших у Тернопільській області. На сьогодні товариство орендує і ефективно обробляє 6,5 тис. га у 16 селах, у 2006 р. планується додати ще 2 тис. га, що становитиме п’яту частину сільськогосподарських угідь району.
Жодного року у жодній із галузей з початку свого заснування ТОВ «Україна» не працювало збитково і не зазнало спадів; навпаки, з року в рік нарощує продуктивність і валове виробництво. Порівняно з 1998 роком у 2005 році виробництво зерна зросло з 3,6 до 20 тис. т, цукрових буряків – з 13 до 70 тис. т, урожайність зернових на коло – з 35,6 до 68,3 ц, цукрових буряків – з 320 до 660 ц/га. Молока вироблено в 3,4 раза більше при зрослій продуктивності молочного стада до 6,5 тис. кг молока на рік від корови.
Розширення виробництва відбувається винятково за рахунок власних інвестицій. Планомірність господарської діяльності забезпечує ефективне вкладання коштів. На сьогодні рентабельність виробництва становить 50%. У 2005 р. товариством було заплановано реалізувати продукції на суму 30 млн. грн., з них 8 млн. чистого прибутку. Товариство ніколи не мало боргів як з платежів до державного бюджету, так і з виплати заробітної плати працівникам, яка на підприємстві становить близько 800 грн. на місяць на одного працюючого, а деякі механізатори в сезонні роботи одержують по 6 тис. грн. на місяць і більше.
У 2005 р. власникам паїв сплачено по 1,8% на земельний і по 12 % на майновий паї.
Основними видами продукції підприємства в рослинництві є пшениця, ячмінь, ріпак, горох, цукрові буряки. До того ж товариство має статус елітгоспу з виробництва насіння зернових культур: щороку воно реалізує його в межах 250 т. Високу прибутковість рослинництва забезпечує застосування інтенсивних технологій обробки ґрунту з використанням найсучаснішої техніки. Так, товариство першим в Україні придбало новинку американського комбайнобудування – комбайн «Джон Дір» 7300, а ґрунтообробна і посівна техніка в господарстві лише імпортна і найновіших зразків.
Тваринницька галузь спеціалізується на виробництві та реалізації молока. Протягом 12 років шляхом відбору і селекції на основі власного генофонду було створено племінне молочне стадо, а високотехнологічне обладнання шведської фірми «Делаваль» забезпечує найкращі реалізаційні якості молочної продукції. Лише за останні два роки з метою зміцнення матеріально-технічної бази галузі інвестовано 15 млн. грн.
Крім того, на базі ТОВ «Україна» у 2002 році було створено перший на Тернопіллі племзавод з виведення української чорно-рябої породи корів.
Товариство приділяє особливу увагу розвитку соціальної сфери життя своїх працівників.
За кошти господарства проведено газифікацію в ряді сіл, що належать до товариства, реконструйовано церкву в с. Скорики, яка є пам’яткою дерев’яного зодчества XVII ст.; товариство забезпечує продуктами школи, допомагає в газифікації шкіл та медичних закладів. У селах товариства не існує проблеми безробіття. Приділяється увага навчанню та працевлаштуванню молоді. Товариство постійно надає благодійну допомогу ветеранським організаціям, самотнім людям похилого віку. Лише за 2004 р. на спонсорську допомогу з фондів товариства було виділено 400 тис. грн.
Головна заслуга в досягненнях товариства належить керівникові. Олег Петрович Крижовачук, заслужений працівник сільського господарства України, кавалер ордена «За заслуги», обіймає посаду керівника з 1986 року. Після закінчення фізико-математичного факультету Тернопільського педагогічного університету він працював вчителем, п’ять років був першим секретарем Підволочиського райкому комсомолу, а потім обраний головою правління колгоспу «Україна». Після реорганізації колгоспу працівники одностайно підтримали його кандидатуру на посаду директора новоствореного ТОВ. У 2002 р. Олег Петрович був обраний депутатом обласної ради, набравши понад 80% голосів виборців. Такий високий авторитет можна пояснити не лише виробничими досягненнями господарства за роки керівництва О.П. Крижовачука, а ще і його великими особистими заслугами в розвитку соціальної сфери.